-->

ŚWIĘTO OGRODÓW

Harfistka Od początku istnienia cywilizacji ludzkiej ogrody były miejscami szczególnymi - miejscami spotkania przyrody z kulturą, służyły do uprawy warzyw, ale i kwiatów, dawały pracę dla rąk, a odpoczynek dla ducha. Rola i znaczenie ogrodów zmieniały się w przeszłości, podobnie jak style i sztuka ogrodnicza, ale same ogrody zawsze były i będą potrzebne by człowiek mógł normalnie żyć i funkcjonować. By podkreślić rolę i znaczenie ogrodów w dzisiejszym świecie Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" i Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" organizują "Święto Ogrodów" w czasie którego w różny sposób będzie można zwrócić uwagę szerokiej publiczności na problemy, korzyści, sukcesy, zagrożenia i wszystko inne co wiąże się z najszerzej traktowanymi ogrodami i sztuką ogrodniczą. "Święto" takie organizowane jest od kilku lat m.in. we Francji i cieszy się wielkim zainteresowaniem uczestników oraz poparciem ze strony władz.

Harfistka "Święto Ogrodów" ma podkreślić wagę ogrodów w naszym życiu, ale nie ma zastąpić wielu imprez, które odbywają się w ogrodach krakowskich przez cały rok. Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu dwóch dni trudno wyczerpać wszelkie zagadnienia związane z ogrodami. Organizując lub uczestnicząc w "Święcie" chcemy zaznaczyć, jak ważna jest dla nas idea zachowania i rozwijania naszych ogrodów. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego podjął się roli formalnego koordynatora pierwszego "Święta Ogrodów", jednakże każdy uczestnik organizuje swoje imprezy niezależnie, w ramach ogólnego harmonogramu.

Harfistka Strona internetowa Święta Ogrodów: www.swietoogrodow.pl

Adresy kontaktowe:

Ogród Botaniczny UJ,
ul. Kopernika 27, 31-501 Kraków,
tel. (12) 663 36 30 [Elżbieta Nowotarska],
(12) 663 37 03 [Bogdan Zemanek],
strona internetowa: www.ogrod.uj.edu.pl

Klub Muzyki Współczesnej "Malwa"
tel. (12) 4116116,
e-mail: klubmw@poczta.onet.pl
Klub Muzyki Współczesnej Malwa   |   ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków   |   tel. 012 4 116 116, klubmw@poczta.onet.pl

Klub Malwa działa przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury: www.lamelli.com.pl