KONKURSY

KONKURS KOMPOZYTORSKI MUZYKA OGRODOWA

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego i Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" są organizatorami Konkursu kompozytorskiego "Muzyka Ogrodowa".

Najstarszy w Polsce Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w ciągu swej ponad 200-letniej historii był miejscem inspiracji artystycznych, głównie dla poezji i malarstwa. Od kilku lat w Ogrodzie Botanicznym zagościła muzyka, często przygotowywana przez Klub Muzyki Współczesnej "Malwa", a poszukiwania stosownego repertuaru zrodziły ideę konkursu na muzykę ogrodową.

Pierwszy Konkurs kompozytorski na muzykę ogrodową pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Franciszka Ziejki zorganizowany był w 2001-2002 roku. Przedsięwzięcie to miało zasięg ogólnopolski i spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony kompozytorów jak i melomanów oraz aprobatą środowiska muzycznego. Uwieńczeniem konkursu był koncert nagrodzonych utworów w Ogrodzie Botanicznym, który odbył się przy licznie zgromadzonej publiczności. Powodzenie projektu zachęciło nas do jego kontynuacji i rozszerzeniu zasięgu do międzynarodowego.

Pomysłodawcą konkursu na muzykę ogrodową jest Jan Baryła, organizator m.in. Międzynarodowego Konkursu Młodych Kompozytorów im. Andrzeja Panufnika i Konkursu pianistycznego "O Laur Paderewskiego".Uwaga! Koncert Laureatów IV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego "Muzyka Ogrodowa 2008" odbędzie się 14 czerwca 2009r. w Ogrodzie Botanicznym UJ.

W programie:
* Krzysztof Aleksander Janczak (Polska) - Cinderella
* Ondrej Śarek (Czechy) - The Fairy Song
* Artur Słotwiński (Polska) - Fairy Song
Wykonawcy: Orkiestra kameralna "Orfeusz" pod dyr. Jana Baryły

Podczas koncertu odbędzie sie uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Laureatom.

Wstęp wolny


www.gardenmusic-competition.eu

ARCHIWUM

Klub Muzyki Współczesnej Malwa   |   ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków   |   tel. 012 4 116 116, klubmw@poczta.onet.pl

Klub Malwa działa przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury: www.lamelli.com.pl