DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

MUZYKOLANDIAMUZYKOLANDIA to cykl koncertów umuzykalniających dla dzieci i młodzieży. Ideą stworzenia tych koncertów była chęć zainteresowania dzieci uczestnictwem w koncertach muzyki poważnej. Cykl koncertów „Muzykolandia” wraz z nauczaniem gry na instrumentach i zajęciami umuzykalniającymi wchodzi w skład programu edukacji muzycznej prowadzonej przez Klub „Malwa”.

Koncerty "Muzykolandii" odbywają się raz w miesiącu w ostatni czwartek miesiąca i mają charakter edukacyjno-zabawowy. Co roku proponujemy inny cykl np. „Instrumenty od A do Z” (prezentacja różnych instrumentów muzycznych takich jak: harfa, mandolina, skrzypce elektryczne czy fagot), „Najsłynniejsi mieszkańcy Muzykolandii” (przedstawienie sylwetki i muzyki najsłynniejszych kompozytorów). W roku szkolnym 2006/2007 poznawać będziemy muzykę etniczną, ludową różnych narodów - muzykę szkocką, peruwiańską, ukraińską, żydowską itp.

Wykonawcami koncertów są muzycy profesjonalni, uczniowie szkół muzycznych oraz słuchacze Studium Muzyki Klubu Muzyki Współczesnej ”Malwa”. W roku szkolnym 2006/2007 poznawaliśmy muzykę etniczną, ludową różnych narodów - muzykę szkocką, peruwiańską, ukraińską, żydowską itp. teraz przyszedł czas na poznanie "Zaplecza Muzykolandii". Spotkamy się z ludźmi, którzy współtworzą spektakle muzyczne, czy teatralne - z realizatorem dźwięku, suflerem, charakteryzatorką, reżyserem czy kompozytorem.

Uczestniczące w koncertach dzieci zdobywają punkty za udział w różnorodnych konkursach. Punkty gromadzone są w specjalnym karnecie i pod koniec roku szkolnego podliczane. Za zdobyte punkty wręczane są nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Zwycięzca otrzymuje dyplom „Złote Klucze Muzykolandii”, liczne atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz bezpłatny abonament koncertowy na następny rok.

Wydawany jest też co miesiąc specjalny biuletyn poświęcony prezentowanemu podczas koncertu tematowi. W każdym biuletynie zamieszczany jest kupon konkursowy, który po wypełnieniu bierze udział w losowaniu comiesięcznej nagrody.

Koncerty "Muzykolandii" mają swoją wierną publiczność zarówno dziecięcą jak i dorosłą. Z roku na rok przybywają nowi melomani chcący poznać różne oblicza muzyki, zdobyć wiedzę i przede wszystkim mieć przyjemność ze słuchania muzyki.

Zapraszamy wszystkich do udziału w koncertach.

MUZYKOLANDIA W KALEJDOSKOPIE

25.03.2004 „Instrumenty od A do Z ― A - skrzypce elektryczne”.
Pani Kasia Słota-Marciniec zapoznaje młodszych i starszych melomanów z krainą zwaną Muzykolandią (przy fortepianie siedzi Adam Prucnal).25.09.2003 „Instrumenty od A do Z ― A - jak akordeon” .
Nie tylko słuchamy muzyki - są też tańce i wspólna zabawa. Oskar Gurt pięknie przygrywał na akordeonie do tańca.30.10.2003 „Instrumenty od A do Z ― Klarnet i fagot”.
Tomasz Małkowski - fagot, Łukasz Iskrzycki - klarnet. Czyżby odwiedzili nas muzycy z czasów Wolfganga Amadeusza Mozarta?18.12.2003 „Instrumenty od A do Z ― Ksylofon”
Zasłuchana publiczność - a nad wszystkim z góry czuwa Jan Baryła - kierownik Klubu Muzyki Współczesnej „Malwa”31.03.2005 „Najsłynniejsi mieszkańcy Muzykolandii ― Gorące rytmy Hiszpanii”
Zespół TAJO DE PLATA w gorącym flamenco!27.11.2003 „Instrumenty od A do Z ― Harfa”
Aneta Kaczmarek pięknie grała na harfie. Młodzi melomani mieli też okazję policzyć ile strun ma harfa!?27.11.2003 „Instrumenty od A do Z ― Harfa”
Występ podczas „Muzykolandii”. Młody gitarzysta - uczeń Studium Muzyki Klubu Muzyki Współczesnej „Malwa”18.12.2003 „Instrumenty od A do Z ― Ksylofon”
Ryszard Haba grał nie tylko na ksylofonie ale także na wielu atrakcyjnych i zaskakujących instrumentach perkusyjnych (a nazwa każdego z nich zaczynała się na literę „k” - jak ksylofon!).18.12.2003 „Instrumenty od A do Z ― Ksylofon”
Mistrz i uczniowie czyli występ klasy skrzypiec Magdaleny Kopacz-Nyklewicz25.03.2004 „Instrumenty od A do Z ― A - skrzypce elektryczne”.
Rozwiązywanie „krzyżóweczki-powtóreczki”. Czasami nie obędzie się bez pomocy dorosłych.15.06.2005 „Najsłynniejsi mieszkańcy Muzykolandii - muzyka zza Wielkiej Wody”
Pani Kasia Słota-Marciniec jak zwykle ze swadą i bardzo ciekawie opowiada o muzyce15.01.2004 „Instrumenty od A do Z ― Lutnia”.
Czym się różni lutnia od gitary? - Katarzyna Słota-Marciniec przepytuje Milenę Dobroć.26.10.2006 „U źródeł Muzykolandii - muzyka hinduska”.
Romana Agnel pięknie prezentował się w hinduskim stroju i tańcu.


15.06.2005 „Najsłynniejsi mieszkańcy Muzykolandii - muzyka zza Wielkiej Wody”
Podczas koncertu Muzykolandii występowały maleńkie baletniczki - uczestniczki kursu baletowego w Klubie „Malwa”.15.06.2005 „Najsłynniejsi mieszkańcy Muzykolandii - muzyka zza Wielkiej Wody”
Czerwcowa „Muzykolandia” jest ostatnią w roku szkolnym - jest więc czas na nagrody, dyplomy i ... do zobaczenia we wrześniu! Nowe przygody z muzyką czekają. ZAPRASZAMY!!!

do góry
Klub Muzyki Współczesnej Malwa   |   ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków   |   tel. 012 4 116 116, klubmw@poczta.onet.pl

Klub Malwa działa przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury: www.lamelli.com.pl